Konice

Náměstí Konice Konice je druhé největší město v okresu Prostějov, vzdálené cca 5 km od Skřípova. Konice je historickým, administrativním i společenským centrem celé oblasti, známé též jako mikroregion Konicko.

Jelikož je Konice centrem regionu, najde zde uplatnění celá řada různých služeb. Ve městě se nachází supermarket, pár dalších prodejen se smíšeným zbožím i specializovaných obchodů (papírnictví, květinářství, rybí trhy, prodejna elektroniky, nábytku). Pro návštěvníky města je zde několik restaurací a barů, kavárna a rychlé občerstvení. U supermarketu se nachází dva bankomaty.

Ve městě se každoročně pořádá Žváčkův hudební festival dechové hudby. Městské kulturní středisko pořádá četné koncerty v zámku a několikrát do roka také zájezdy do moravských divadel. V Konici lze také navštívit místní kino. V období Vánoc na náměstí Přemysla Otakara každoročně probíhají Vánoční trhy.

Z hlediska sportovního vyžití je město velice dobře vybaveno. V letních měsících lze využít nově vybudovaného multifunkčního hřiště s atletickou dráhou a tenisovými kurty. V zimním období pak bývá provozována sportovní viceúčelová hala, v níž si lze zahrát hokej, či rekreaně zabruslit.

Zdroje:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Konice
http://www.konice.cz

, , ,

Výletní poradce

Výletní poradce

Výletní poradce Vám přináší informace o zajímavých turistických cílech, které můžete během pobytu "U Vejvodů" navštívit. V článcích se dozvíte nejen o blízkých hradech a zámcích vhodných k exkurzi, ale také o sportovištích a dalších působivých destinacích rodinného oddechu.

U Vejvodů

Levná a zároveň kvalitní dovolená plná zážitků - to je ubytování v krásném a čistém prostředí Drahanské vrchoviny.

Komentování článku je uzavřeno.