Stražisko (koupaliště)

Koupaliště Stražisko Koupaliště ve Stražisku je tradičním cílem letních kratochvil v celém regionu. Areál vybudovaný v letech 1966 – 1973 postupně prošel mnoha nutnými opravami a před nedávnem i rozsáhlou modernizací. Spuštěn byl například i solární ohřev vody, který umožnil prodloužit plaveckou sezónu až do podzimu.

Tradiční plovárna nabízí kromě padesátimetrového bazénu se skluzavkou dětské brouzdaliště, hřiště s umělým povrchem a příjemné travnaté pláže.Specialitou je oblíbené noční koupání s rozsvícenými reflektory od sedmi do deseti hodin. Světla schovaná pod vodou nabízejí při plavání nevšední atmosféru, pozdní doba zase dává prostor pořádně se opřít do tempa a využít prostoru bazénu.

Samotná obec Kladky má bohatou historiii datující se až do středověkj. Nad vsí byl již koncem 13. století vystaven Hrad Grünberg. Na hradě se v průběhu času vystřídalo několik vrchností, v polovině 16. století byl pustý. Roku 1728 byly zbytky hradu demolovány a na jeho místě byl postaven barokní kostel Andělů strážných, který dominuje okolí.

Zdroje:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Stražisko
http://strazisko.vesnice.net/
http://www.itydenik.cz/obsah/strazisko-na-navstevniky-koupaliste-jsme-pripraveni

, , ,

Výletní poradce

Výletní poradce

Výletní poradce Vám přináší informace o zajímavých turistických cílech, které můžete během pobytu "U Vejvodů" navštívit. V článcích se dozvíte nejen o blízkých hradech a zámcích vhodných k exkurzi, ale také o sportovištích a dalších působivých destinacích rodinného oddechu.

U Vejvodů

Levná a zároveň kvalitní dovolená plná zážitků - to je ubytování v krásném a čistém prostředí Drahanské vrchoviny.

Komentování článku je uzavřeno.